Złota moneta Złoty Australijski Kangur – 1 oz

Moneta złoty Australijski Kangur o wartości nominalnej 100 dolarów, to złota moneta, która w swoim stopie zawiera jedną uncję złota.

Australijski Kangur, to złota moneta bulionowa wybijana przez mennicę The Perth Mint już od 1986 roku. 

Pierwsza emisja monet była zdobiona przez wizerunek samorodka. Dopiero w 1989 roku w złotej monecie wizerunek samorodka został zastąpiony kangurem, który stanowi najbardziej rozpoznawalny symbol Australii. 

Wiele lat emisji złotej monety przyczyniło się do równie wielu modyfikacji wizerunku Australijskiego Kangura, co z kolei znacznie wpływa na wartość złotej jednouncjowej monety, gdyż dzięki temu złota moneta Australijski Kangur nabiera unikalnego charakteru, który wynika przede wszystkim z limitowanej sprzedaży.

31,10 g

Złota moneta Brytyjska – Britannia 1 oz

Brytyjska złota moneta Britannia o wartości nominalnej 100  funtów brytyjskich, to złota moneta, która zawiera jedną uncję złota w swoim stopie. 

Masa całej złotej monety Britannia wynosi 31,21 g, a zawarta w niej ilość czystego złota próby 999,9 wynosi 31,10 g.

Jest to złota moneta bulionowa, która została wykonana w Królewskiej Mennicy Brytyjskiej, czyli w jednej z najstarszych mennic w Europie. 

Złota moneta przedstawiająca Britannię, została wyemitowana w 1987 roku. Wybijana jest od tamtej pory ze złota najwyższej próby (999,9). To złota moneta, która jest prawdziwym symbolem Wielkiej Brytanii. 

Jej niepodważalną zaletą jest niezwykła rozpoznawalność oraz popularność, co znacznie wpływa na płynność i akceptację w różnych transakcjach handlowych na całym świecie. 

Złota uncjowa Britannia jest pierwszą złotą monetą bulionową. Wybijanie złotej brytyjskiej monety Britannia przez Brytyjską Mennicę Królewską gwarantuje pewność czystości zawartości złota.

Obecnie niezwykle popularne staje się lokowanie swoich oszczędności w złocie, a uncja złota zawarta w monecie Britannia, stanowi idealną metodę długoterminowego oszczędzania. 

31,21 g

Złota moneta 4 Dukaty Austriackie

Moneta Inwestycyjna 4 dukaty Austriackie wykonana ze złota próby 986, waży 4 razy tyle, co jedno dukatówka. Polecana jako inwestycja.

Nazwa monety wywodzi się ze średniowiecznej łaciny, w której słowo ducatus miało na niej oznaczać „odnoszący się do księcia (księstwa)”. Pierwotnie określało „monetę księcia” lub „monetę księstwa”.

Od XIV do XIX wieku dukaty emitowano w wielu innych krajach europejskich. Data wytłoczona na nich niekoniecznie odpowiada dacie emisji – np. jedno- i czterodukatówki datowane na rok 1915, wybijane są przez mennicę wiedeńską dotychczas. Jest to tzw. „nowe bicie” – czyli późniejsze wybijanie oficjalne monet z datą wcześniejszą niż rok wybicia.

13,76 g

Złota moneta 1 Dukat Austriacki

Moneta Inwestycyjna 1 dukat Austryiacki wykonana ze złota próby 986. Polecana jako inwestycja.

Nazwa monety wywodzi się ze średniowiecznej łaciny, w której słowo ducatus miało na niej oznaczać „odnoszący się do księcia (księstwa)”. Pierwotnie określało „monetę księcia” lub „monetę księstwa”.

Od XIV do XIX wieku dukaty emitowano w wielu innych krajach europejskich. Data wytłoczona na nich niekoniecznie odpowiada dacie emisji – np. jedno- i czterodukatówki datowane na rok 1915 wybijane są przez mennicę wiedeńską dotychczas. Jest to tzw. „nowe bicie” – czyli późniejsze wybijanie oficjalne monet z datą wcześniejszą niż rok wybicia.

3,442 g

Złota moneta – Amerykańskie 20$ – Podwójny Orzeł (Double Eagle)

Moneta Inwestycyjna – Amerykańskie 20$, znana jako Podwójny Orzeł (Double Eagle) wykonana ze złota próby 900. Polecana jako inwestycja.

Monety powstawały od 1850 roku do 1933 roku, podczas kalifornijskiej gorączki złota. Jest najcięższą monetą, która stanowiła prawny środek płatniczy w Stanach Zjednoczonych.

Double Eagle jest cennym kawałkiem Amerykańskiej historii. Znajdowała się ona zdecydowanie w ścisłym centrum, tworząc niejako serce, amerykańskiego systemu finansowego, zapewniając stabilność monetarną oraz płynność. Wspomagała promowanie i przede wszystkim kształtowanie tego, co stało9by się największą gospodarką świata.

Moneta wykonana w 21,6 – karatowym złocie, ozdobiona jest symbolami wolności i niezależności. Na awersie widnieje niezwykle urodziwa Lady Liberty, natomiast rewes ozdobiony został imponującym orłem znajdującym się w locie.

Jest to niezwykle imponujący kawałek złota, który stanowi cenny dodatek do każdej kolekcji.

33,43 g

Złota moneta Kanadyjski Liść Klonu Elizabeth II

Pierwsza moneta na świecie bita z 99,99% złota, to idealny sposób na inwestycję w złoto w niezwykle kunsztownym wydaniu.

Do obiegu weszła w 1979 roku. Bita przez Kanadyjską Mennicę Królewską, jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie najpopularniejszą monetą bulionową z tamtego okresu – złoty Krugerrand.

Awers złotego Kanadyjskiego Liścia Klonu zdobi wizerunek królowej Elżbiety II, wartość nominału oraz rok emisji.

Na rewersie w centrum znajduje się liść klonu, który jest symbolem Kanady. Ponadto znajdują się również oznaczenia próby złota (9999) po obu stronach liścia, napis CANADA, oznaczenie FINE GOLD oraz waga monety 1 OZ OR PUR.

Kanadyjski Liść Klonu z wizerunkiem Elizabeth II stanowi idealny wybór do inwestycji, ze względu na jego kunsztowne wykonanie z czystego złota. Ponadto jakość wykonania jedno uncjowej monety oddaje dwutonowy stempel z narodowym symbolem Kanady, który jednocześnie jest świetnym zabezpieczeniem monety.

31,10 g

Złota moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1 oz 2000 Schilling

Złota moneta nawiązująca do dumy Austrii – Filharmonii Wiedeńskiej. Moneta została zaprojektowana w 1989 roku i od tej pory stała się najpopularniejszą monetą bulionową emitowaną na naszym kontynencie.

Nominał znajdujący się na monecie, jest wyłącznie umowny i wprowadzony w celu umożliwienia posługiwania się monetą jako środkiem płatniczym.

Awers monety zdobią najważniejsze instrumenty Filharmonii Wiedeńskiej. Rewers natomiast przedstawia legendarne organy i ponadto: informacje o nominale, wadze oraz dacie emisji.

31,10 g

Złota moneta Krugerrand – 1 uncja złota

Pierwsza moneta bulionowa, w której stopie zawarto złoto o masie 1 uncji. Południowoafrykański Krugerrand po raz pierwszy został wyemitowany w 1967 roku, przez Mennicę Południowej Afryki.

Krugerrand to najbardziej popularna moneta bulionowa, która w aktywnym obrocie rynkowym utrzymuje się po dziś dzień.

Stanowi doskonałą propozycję dla inwestorów, którzy poszukują trwałych, inwestycyjnych złotych monet bulionowych, cieszących się tak nieporównywalnie ogromną płynnością.

Krugerrandy to doskonała opcja dla pasjonatów oraz inwestorów. Czystość monety to aż 22 karaty, natomiast dzięki połączeniu jednej uncji czystego złota z domieszką miedzi, otrzymano monetę, która ma niezwykle wytrzymałą powierzchnię, dzięki czemu jest odporniejsza na zużycie i łatwiej ją transportować.

Czy wiesz, że złoty Krugerrand o masie 1 uncji jest prawnym środkiem płatniczym w Republice Południowej Afryki?

33,95 g

Złota moneta 10 Dolarów Liberty Head

Rzadka, piękna, ponad 100 letnia złota moneta. Polecana jako inwestycja, z racji wysokiej zawartości kruszcu.

Złota moneta Liberty Head o wartości nominalnej 10 dolarów, bita w 1881 roku. Złote 10 dolarówki zostały zaprojektowane przez Christiana Gobrechta, który był głównym grawerem mennicy US Mint. Inspiracją do stworzenia awersu złotej monety był obraz Benjamina Westa, którego tytuł z łaciny brzmi: „Miłość wszystko zwycięży”. Wizerunek muzy został przedstawiony na awersie monety w diademie opatrzonym inskrypcją ‚Liberty’, natomiast cały wizerunek został otoczony 13 gwiazdami.

Walor symboliczny wizerunku, który znajduje się na awersie złotej 10 dolarówki odnosi się do: zwycięstwa, wolności oraz niezależności.

Rewers monety przyzdabia majestatyczny orzeł bielik, który ma szeroko rozpostarte skrzydła, na piersi umieszczona została tarcza, w szponach trzyma gałąź oliwną oraz strzały.

Złota moneta 10 dolarów, to pierwsza amerykańska złota moneta, którą potocznie nazywano „Eagle”, czyli orzeł. Emisję złotych 10 dolarówek rozpoczęto w 1795 roku. Moneta Liberty Head początkowo ważyła 16,718g. Jej średnica, to 27mm. W masie całkowitej monety znajduje się 0,4838 oz szczerego złota.

16,68 g

Złota moneta Brytyjski Suweren

Złota moneta próby 986. Złote suwereny opatrzone wizerunkiem Królowej Elżbiety II stanowią część najsłynniejszej i najdłużej emitowanej serii złotych monet brytyjskich.

W XIX wieku złote suwereny stanowiły oficjalny środek płatniczy, a tradycja ta utrzymywana jest po dziś dzień.

Złote suwereny to doskonały sposób lokowania oszczędności. Ich zakup to idealny wybór dla osób, które cenią sobie stabilność i bezpieczeństwo, jakie wynikają z inwestycji w złote monety.

7,98 g

Złota moneta 1000 Szylingów Austriackich

Złota moneta wybita w Austriackiej mennicy.

Została wybita i zaprojektowana z okazji 1000-lecia Dynastii Babenbergów w 1976 roku. Jest to jedyna złota obiegowa moneta powojennej Europy. Centrum monety, na jej awersie znajduje się Orzeł, który jest również herbem Austrii. Rewers zdominowany jest przez postać rycerza na koniu na tle Alp.

Monety te, tuż po ich wybiciu, cieszyły się ogromną popularnością, do tego stopnia, że ich nakład został wyczerpany praktycznie w dniu ich emisji 22-go października.

13,55 g