You are currently viewing Złota moneta – Złote Australijskie Lwy – Chińskie Double Pixiu 2021 – 1 uncja złota

Złota moneta – Złote Australijskie Lwy – Chińskie Double Pixiu 2021 – 1 uncja złota

Moneta bita ze złota próby 999 przez jedną z najstarszych mennic świata – The Perth Mint, przedstawia chińskie Lwy – Pixiu. Jest to jedna z najbardziej pozytywnych mitologicznych bestii pochodzących z chińskiej kultury.

Chińskie Lwy Pixiu przedstawiane są najczęściej w parze. Pixiu zgodnie z chińską mitologią posiadają głowę smoka, ciało lwa oraz skrzydła. Ich celem jest chronić od wszelkiego cierpienia i odganiać złe moce.

Spis Treści:

  1. Historia
  2. Awers – Złote Lwy Australijskie – Chińskie Double Pixiu 2021 1 oz złota
  3. Rewers – Złote Lwy Australijskie – Chińskie Double Pixiu 2021 1 oz złota
  4. Najważniejsze zalety monety – Złote Lwy Australijskie – Chińskie Double Pixiu 2021 1 oz złota

Historia

Mennica The Perth Mint cieszy się światowym uznaniem, jako producent metali szlachetnych. Jej siedziba znajduje się w Perth w Australii Zachodniej. Została utworzona w 1896 roku w związku z odkryciem nowych złóż złota.

Początkowo głównym zadaniem The Perth Mint było bicie suwerenów z oczyszczonego kruszcu, który został wydobyty z miejscowych kopalni. Suwereny były następnie rozprowadzane w całej Australii i imperium brytyjskim, przede wszystkim jako waluta obiegowa.

Rząd Australii Zachodniej przejął kontrolę nad The Perth Mint w 1971 roku. Do tego czasu Perth Mint znajdowało się pod ścisłą brytyjską kontrolą. Po dziś dzień mennica znana jest z jakości swoich wyrobów.

Awers – Złote Lwy Australijskie – Chińskie Double Pixiu 2021 1 oz złota

Awers złotej monety z motywem głównym chińskich lwów, przedstawia tradycyjnie wizerunek Królowej Elżbiety II. Projektant jest autorstwa Jodiego Clarka. Poza wizerunkiem Królowej Elżbiety II przedstawionej z profilu, na awersie złotej monety z motywem chińskich lwów, znajdują się jeszcze informacje o roku bicia monety (2021), waga (1 oz), nominał złotej monety (100 DOLLARS) oraz informacja o czystości złota wykorzystanego do wybicia monety (999 AU).

Awers monety Chińskie Double Pixiu 1 oz złota

Rewers – Złote Lwy Australijskie – Chińskie Double Pixiu 2021 1 oz złota

Jak już wspomniane zostało wyżej, rewers został poświęcony w całości dwóm identycznym lwom o smoczych głowach. Jest to para Pixiu, która zwrócona ku sobie, siedzi na kopcu starożytnych złotych chińskich monet. Samiec Pixiu w swojej łapie dzierży kulę, samica z kolei obejmuje swoją łapą młode Pixiu.

Pomiędzy lwami, u góry, znajduje się znak menniczy „P”, który stanowi cechę charakterystyczną oraz potwierdzenie autentyczności pochodzenia monety z mennicy Perth Mint.

Rewers monety Chińskie Double Pixiu 1 oz złota

Najważniejsze zalety monety – Złote Lwy Australijskie – Chińskie Double Pixiu 2021 1 oz złota

Chińskie Lwy Pixiu to starożytne stworzenia o mistycznych mocach, które mają pomagać ludziom przyciągnąć bogactwo. Pixiu symbolizują dobrobyt i wielkie szczęście. Mówi się, że Chińskie Lwy mają nienasycony apetyt na cenne kruszce oraz drogocenne kamienie. Jej niewielki nakład, to spora gratka dla kolekcjonerów, więc zdecydowanie jest to egzemplarz, którego nie może zabraknąć również w Twoim portfolio!

Ich wybijanie w renomowanej mennicy daje gwarancję jakości oraz autentyczności wykorzystanego kruszcu. Pozwala to nie tylko na tworzenie niebywałej i niepowtarzalnej kolekcji, ale również stanowi doskonałe zabezpieczenie swojego bogactwa. Wysoka zawartość kruszcu i renomowana mennica The Perth Mint, ułatwia także spieniężenie tej inwestycji, gdyż jej rozpoznawalność pozwala na sprzedaż monety w praktycznie każdym zakątku świata.