Złota moneta 1oz - 4 dukaty austriackie 1915 / czworak

Przedstawiamy Ci prawdziwy skarb numizmatyczny – Złotą Monetę 4 Dukaty Austriackie z roku 1915, znane również jako „Czworak”. To nie tylko moneta, to kawałek historii, który łączy w sobie wartość inwestycyjną i kulturową.

Ta wyjątkowa moneta została wybita w Austro-Węgrzech podczas I wojny światowej. Jej złota zawartość o wadze 1 uncji (31,1 gramów) stanowi znaczący udział w historii monetarności. Moneta jest przykładem doskonałego rzemiosła menniczego tamtych czasów.

Dane techniczne

Moneta 4 Dukaty Austriackie Czworak 1915

Średnica - 39,7 mm
masa - 13,96 g
próba - 986/1000
zawartość złota - 13,76 g

Rys historyczny: Dukaty to historyczne monety bite ze złota i srebra już w średniowiecznej Italii. Nazwa monety pochodzi z łaciny - ducatus można przetłumaczyć jako „odnoszący się do księcia bądź księstwa” i oryginalnie oznaczała „monetę księstwa”. Pierwsze austriackie dukaty zostały wybite na początku XVI wieku. W roku 1857 dukaty przestały być oficjalnym środkiem płatniczym jednak były używane do wymiany handlowej do 1915 roku. Awers i rewers Na awersie widnieje Franciszek Józef I oraz sentencja „Franciscvs Iosephvs IDG Austriae Imperator” (Franciszek Józef I, z łaski Bożej, cesarz Austrii). Rewers zawiera her Habsburgów - dwugłowe orły oraz napis “HVNGAR BOHEM GAL LOD ILL REX AA 1915″, co oznacza “Węgier, Czech, Galicji, Lodomerii, Ilirii, Król i Arcyksiążę Austrii" oraz data 1915.

Dlaczego warto inwestować w Złotą Monetę 4 Dukaty Austriackie 1915 / Czworak?

  1. Kawałek Historii: Moneta ta jest świadectwem przełomowych wydarzeń i epoki, która zmieniła losy świata. To możliwość posiadania autentycznego kawałka historii.

  2. Złota Wartość: Zawartość złota w tej monecie nadaje jej nie tylko wartość numizmatyczną, ale także inwestycyjną. Złoto jest od wieków uważane za bezpieczną przystań kapitału.

  3. Unikalność: Moneta 4 Dukaty Austriackie 1915 / Czworak to rzadki okaz numizmatyczny. Jej unikalność przyciąga kolekcjonerów i inwestorów z całego świata.

  4. Pewność Autentyczności: Każda moneta jest dostarczana z certyfikatem potwierdzającym jej pochodzenie i autentyczność, co podkreśla jej wartość.

  5. Kolekcjonerski Skarb: Dodanie tej monety do swojej kolekcji numizmatycznej to nie tylko inwestycja, to także dziedzictwo kulturowe, które możesz przekazać przyszłym pokoleniom.

Inwestowanie w Złotą Monetę 4 Dukaty Austriackie 1915 / Czworak to szansa na posiadanie nie tylko cennego aktywa inwestycyjnego, ale także fragmentu historii, który wciąż zachwyca swoją piękną szatą graficzną i wartością kulturową. To symbol mądrości inwestycyjnej i szacunku dla dziedzictwa przeszłości.

Zobacz inne nasze monety