Złota moneta 1/2 oz - Liść klonowy

Zapraszamy do odkrycia niezwykłego dzieła sztuki numizmatycznej – Złotej Monety Liść Klonowy o wadze 1/2 uncji. Ta delikatna moneta kryje w sobie zarówno wartość inwestycyjną, jak i piękno natury, będącego symbolem Kanady.

Moneta Liść Klonowy, znana również jako „Maple Leaf” w języku angielskim, została wybita przez Królewską Mennicę Kanady (Royal Canadian Mint) z najwyższej jakości złota o próbie 9999‰. Jej design, przedstawiający liść klonowy – symbol Kanady – to hołd dla krajobrazu i przyrody tego pięknego kraju.

Dane techniczne

Złota Moneta Liść klonowy 1/2 uncji

Metal: Au
Wymiary: 25,00 mm
Próba: 999,9
Masa: 1/2 oz
Nominał: 20 dolarów


Awers: Monety wszystkich nominałów przedstawiają portret królowej Elżbiety II. Napis "ELIZABETH II" widnieje powyżej portretu, a jego wartość nominalna i rok emisji poniżej.

Złote Liście Klonowe z okresu 1979-1989 posiadają na awersie wspomniany wcześniej profil 39-letniej królowej. RCM zamieniło go na profil 64-letniej królowej Elżbiety II z 1990 roku i 79-letniej królowej Elżbiety II z 2005 roku.

Rewers: na rewersie monety widnieje wzór liścia klonowego, od nazwy którego moneta bierze swoją nazwę. Na samej górze widnieje oznaczenie "CANADA", na samym dole zaś napis "FINE GOLD". Oznaczenie czystości obejmuje obie strony liścia klonu.

Dlaczego warto inwestować w Złotą Monetę Liść Klonowy 1/2 uncji?

  1. Kanadyjska Dumą: Moneta Liść Klonowy to symbol narodowy Kanady, który łączy w sobie kulturowe dziedzictwo i dumę narodu.

  2. Złota Wartość: Pomimo swojej kulturowej symboliki, ta moneta jest ceniona jako cenny aktyw inwestycyjny. Złoto jest cenione jako bezpieczna przystań kapitału.

  3. Unikalny Design: Charakterystyczny liść klonowy na rewersie monety przyciąga zarówno kolekcjonerów, jak i inwestorów, którzy doceniają jej artystyczną i numizmatyczną wartość.

  4. Pewność Autentyczności: Każda moneta jest dostarczana z certyfikatem potwierdzającym jej pochodzenie i autentyczność, co podkreśla jej wartość.

  5. Diversyfikacja Portfela: Dodanie tej monety do swojej kolekcji numizmatycznej lub portfela inwestycyjnego może pomóc w zdywersyfikowaniu aktywów.

Inwestowanie w Złotą Monetę Liść Klonowy 1/2 uncji to nie tylko sposób na zabezpieczenie kapitału, ale także okazja do celebracji kanadyjskiej przyrody i kultury. To symbol spokoju i harmonii, który można podziwiać każdego dnia, trzymając tę piękną monetę w dłoni.

Zobacz inne nasze monety