Złota moneta Dukat 3,49g

Przedstawiamy Ci prawdziwy klejnot numizmatyczny – Złoty Austriacki Dukat z roku 1915, przedstawiający postać cesarza Franciszka Józefa I. Ta moneta to nie tylko symbol władzy i potęgi monarchii Austro-Węgierskiej, to także cenny relikwiarz historii, który łączy w sobie wartość inwestycyjną i kulturową.

Moneta została wybita w złocie o próbie 986, co potwierdza jej wyjątkową jakość. Jej design, przedstawiający wizerunek cesarza Franciszka Józefa I, jest nie tylko okazem numizmatycznym, ale także lekcją historii.

Dane techniczne

Moneta Dukat

średnica - 20 mm
masa - 3,49 g
próba - 986/1000
zawartość złota - 3,44 g

Aw: Głowa Franciszka Józefa w wieńcu laurowym. W otoku FRANC IOS I D G AUSTRIAE IMPERATOR czyli Franciszek Józef I z bożej łaski Imperator Austrii.
Rw: Herb Habsburgów, w otoku HVNGAR BOHEM GAL LOD ILL REX AA 1915 czyli Węgier, Czech, Galicji, Lodomerii, Ilirii, Król i Arcyksiążę Austrii 1915.,

Dlaczego warto inwestować w Złoty Austriacki Dukat 1915 – Franciszek Józef I??

  1. Historia i Tradycja: Moneta ta to fragment historii monarchii Austro-Węgierskiej i jej najważniejszego władcy, Franciszka Józefa I. To możliwość posiadania autentycznego świadectwa tamtych czasów.

  2. Złota Wartość: Zawartość złota w tej monecie nadaje jej nie tylko wartość numizmatyczną, ale także inwestycyjną. Złoto jest od wieków cenione jako bezpieczna przystań kapitału.

  3. Unikalność: Moneta Złoty Austriacki Dukat 1915 – Franciszek Józef I to rzadki okaz numizmatyczny. Jej unikalność przyciąga kolekcjonerów i inwestorów z całego świata.

  4. Pewność Autentyczności: Każda moneta jest dostarczana z certyfikatem potwierdzającym jej pochodzenie i autentyczność, co podkreśla jej wartość.

  5. Kulturowe Dziedzictwo: Dodanie tej monety do swojej kolekcji numizmatycznej to nie tylko inwestycja, to także szacunek dla kulturowego dziedzictwa i piękna numizmatyki.

Inwestowanie w Złoty Austriacki Dukat 1915 – Franciszek Józef I to nie tylko sposób na zabezpieczenie kapitału, ale także możliwość posiadania wyjątkowego fragmentu historii, który wciąż zachwyca swoją elegancją i znaczeniem kulturowym. To symbol mądrości inwestycyjnej i szacunku dla przeszłości.

Zobacz inne nasze monety

Dodaj tu swój tekst nagłówka