Złote monety
Złota moneta złote 50 Peso Meksykańskich (Centenario)
Złota moneta 50 pesos meksykańskich (Centenario) wybijana w mennicy La Casa de Moneda de México. Moneta została zaprojektowana na 100. rocznicę uzyskania niepodległości przez Meksyk.
Ta złota moneta o łącznej wadze 41,6 grama, zawiera w sobie aż 37,5 grama czystego złota. Ozdobiona została złotym orłem, który jest godłem Meksyku oraz zachwycającym wizerunkiem greckiej bogini Nike, która stanowi personifikację zwycięstwa.
Meksykańskie 50 Peso poza wartością ulokowaną w wysokiej zawartości czystego złota, cechuje się również niezwykle wielką wartością historyczną, przypominającą o walce Meksyku w imię niepodległości. Wszystko to składa się na jej niezwykłą atrakcyjność tak dla kolekcjonerów, jak i dla inwestorów.
Więcej informacji pod tym linkiem.
41,60 g
Złota moneta 100 Dukatów Zygmunta III Wazy
100 Dukatów Zygmunta III Wazy, to historycznie najważniejsza i najdroższa polska moneta. Oryginały monety zostały wybite w niewielkim nakładzie, a istnienie tylko 14 monet udało się potwierdzić.
Mennica Polska postanowiła w 2012 roku wykonać replikę słynnych 100 Dukatów Zygmunta III Wazy. Limit nakładu monety wynosi jedynie 19 egzemplarzy, a my posiadamy jeden z nich w dodatku z certyfikatem nr 9!
Replika 100 Dukatów Zygmunta III Wazy wybita jest z czystego złota o masie 357 g oraz ma aż 70 mm średnicy. Dość imponujące rozmiary, jak na złotą monetę.
Jest nie tylko rozpoznawalną złotą monetą na świecie, ale także niezwykle cenną ze względu na bardzo niski nakład. Dodatkowo wartość złotej 100 Dukatówki jest dyktowana kolejnością wybicia, gdyż im niższy numer wybicia, tym wartość złotej monety jest wyższa.
Więcej informacji pod tym linkiem.
357,00 g
Złota moneta złoty Australijski Lunar 2022 – Rok Tygrysa 1 oz
Złote monety z serii Lunar zaczęto wybijać w 1996 roku, by oddać cześć 12 zwierzętom starożytnego chińskiego kalendarza księżycowego.
Zgodnie z kalendarzem, rok 2022 będzie Rokiem Tygrysa – stąd głównym motywem złotej monety jest dumny, pełen majestatu tygrys znajdujący się na rewersie.
Złota moneta na rok 2022, tak jak wszystkie monety z serii monet księżycowych w Australii stanowią pełnoprawny środek płatniczy. Fakt ten przekłada się zdecydowanie na możliwość upłynnienia takiej monety.
Ponadto monety z serii Lunar wybijane są z czystych kruszców, dlatego też stanowią doskonałą alternatywę dla formy zabezpieczenia kapitału.
Więcej informacji pod tym linkiem.
31,10 g
Złota moneta Australijska – Chińskie Double Pixiu 2021 1 oz
Moneta wybijana ze złota próby 999, w dodatku przez jedną z najstarszych mennic świata – The Perth Mint.
Złota moneta przedstawia chińskie Lwy – Pixiu, które najczęściej prezentowane są w parze. Pixiu to jedna z najbardziej pozytywnych mitologicznych bestii w chińskiej kulturze.
Zgodnie z wierzeniami chińskimi, Lwy Pixiu cechują się mistycznymi mocami, które mają pomagać ludziom przyciągać do siebie bogactwo. Lwy Pixiu ponadto są symbolem dobrobytu oraz wielkiego szczęścia.
Złota moneta z wizerunkiem chińskich Pixiu jest niezwykle pożądana przez inwestorów nie tylko ze względu na czystość zawartego w niej złota, ale przede wszystkim na fakt wybijania jej przez jedną z najstarszych mennic świata – The Perth Mint.
Więcej informacji pod tym linkiem.
31,10 g
Złota moneta 10 Bestii Królowej – 1 oz
Złota jednouncjowa moneta przedstawiające 10 Bestii Królowej Elżbiety II jest uwieńczeniem całej serii monet, której emisja trwa od 2016 roku.
Bestie, a raczej posągi dziesięciu bestii zwanych strażnikami królewskimi, stanowiły inspirację do rozpoczęcia emisji serii monet dedykowanych Królowej Elżbiecie II.
Złota moneta z wizerunkami wszystkich 10 Bestii Królowej, została wybita w 2021 roku. W ten sposób postanowiono uczcić szafirowy jubileusz Elżbiety II na tronie królewskim.
Zaletą monety 10 Bestii Królowej jest zdecydowanie jej rozpoznawalność, co z kolei znacznie wpływa na płynność i akceptację złotej monety w różnych transakcjach handlowych na całym świecie.
Więcej informacji pod tym linkiem.
31,10 g
Złota moneta Złoty Australijski Kangur – 1 oz
Moneta złoty Australijski Kangur o wartości nominalnej 100 dolarów, to złota moneta, która w swoim stopie zawiera jedną uncję złota.
Australijski Kangur, to złota moneta bulionowa wybijana przez mennicę The Perth Mint już od 1986 roku.
Pierwsza emisja monet była zdobiona przez wizerunek samorodka. Dopiero w 1989 roku w złotej monecie wizerunek samorodka został zastąpiony kangurem, który stanowi najbardziej rozpoznawalny symbol Australii.
Wiele lat emisji złotej monety przyczyniło się do równie wielu modyfikacji wizerunku Australijskiego Kangura, co z kolei znacznie wpływa na wartość złotej jednouncjowej monety, gdyż dzięki temu złota moneta Australijski Kangur nabiera unikalnego charakteru, który wynika przede wszystkim z limitowanej sprzedaży.
31,10 g
Złota moneta Brytyjska – Britannia 1 oz
Brytyjska złota moneta Britannia o wartości nominalnej 100 funtów brytyjskich, to złota moneta, która zawiera jedną uncję złota w swoim stopie.
Masa całej złotej monety Britannia wynosi 31,21 g, a zawarta w niej ilość czystego złota próby 999,9 wynosi 31,10 g.
Jest to złota moneta bulionowa, która została wykonana w Królewskiej Mennicy Brytyjskiej, czyli w jednej z najstarszych mennic w Europie.
Złota moneta przedstawiająca Britannię, została wyemitowana w 1987 roku. Wybijana jest od tamtej pory ze złota najwyższej próby (999,9). To złota moneta, która jest prawdziwym symbolem Wielkiej Brytanii.
Jej niepodważalną zaletą jest niezwykła rozpoznawalność oraz popularność, co znacznie wpływa na płynność i akceptację w różnych transakcjach handlowych na całym świecie.
Złota uncjowa Britannia jest pierwszą złotą monetą bulionową. Wybijanie złotej brytyjskiej monety Britannia przez Brytyjską Mennicę Królewską gwarantuje pewność czystości zawartości złota.
Obecnie niezwykle popularne staje się lokowanie swoich oszczędności w złocie, a uncja złota zawarta w monecie Britannia, stanowi idealną metodę długoterminowego oszczędzania.
31,21 g
Złota moneta 4 Dukaty Austriackie
Moneta Inwestycyjna 4 dukaty Austriackie wykonana ze złota próby 986, waży 4 razy tyle, co jedno dukatówka. Polecana jako inwestycja.
Nazwa monety wywodzi się ze średniowiecznej łaciny, w której słowo ducatus miało na niej oznaczać „odnoszący się do księcia (księstwa)”. Pierwotnie określało „monetę księcia” lub „monetę księstwa”.
Od XIV do XIX wieku dukaty emitowano w wielu innych krajach europejskich. Data wytłoczona na nich niekoniecznie odpowiada dacie emisji – np. jedno- i czterodukatówki datowane na rok 1915, wybijane są przez mennicę wiedeńską dotychczas. Jest to tzw. „nowe bicie” – czyli późniejsze wybijanie oficjalne monet z datą wcześniejszą niż rok wybicia.
13,76 g
Złota moneta 1 Dukat Austriacki
Moneta Inwestycyjna 1 dukat Austryiacki wykonana ze złota próby 986. Polecana jako inwestycja.
Nazwa monety wywodzi się ze średniowiecznej łaciny, w której słowo ducatus miało na niej oznaczać „odnoszący się do księcia (księstwa)”. Pierwotnie określało „monetę księcia” lub „monetę księstwa”.
Od XIV do XIX wieku dukaty emitowano w wielu innych krajach europejskich. Data wytłoczona na nich niekoniecznie odpowiada dacie emisji – np. jedno- i czterodukatówki datowane na rok 1915 wybijane są przez mennicę wiedeńską dotychczas. Jest to tzw. „nowe bicie” – czyli późniejsze wybijanie oficjalne monet z datą wcześniejszą niż rok wybicia.
3,442 g
Złota moneta – Amerykańskie 20$ – Podwójny Orzeł (Double Eagle)
Moneta Inwestycyjna – Amerykańskie 20$, znana jako Podwójny Orzeł (Double Eagle) wykonana ze złota próby 900. Polecana jako inwestycja.
Monety powstawały od 1850 roku do 1933 roku, podczas kalifornijskiej gorączki złota. Jest najcięższą monetą, która stanowiła prawny środek płatniczy w Stanach Zjednoczonych.
Double Eagle jest cennym kawałkiem Amerykańskiej historii. Znajdowała się ona zdecydowanie w ścisłym centrum, tworząc niejako serce, amerykańskiego systemu finansowego, zapewniając stabilność monetarną oraz płynność. Wspomagała promowanie i przede wszystkim kształtowanie tego, co stało9by się największą gospodarką świata.
Moneta wykonana w 21,6 – karatowym złocie, ozdobiona jest symbolami wolności i niezależności. Na awersie widnieje niezwykle urodziwa Lady Liberty, natomiast rewes ozdobiony został imponującym orłem znajdującym się w locie.
Jest to niezwykle imponujący kawałek złota, który stanowi cenny dodatek do każdej kolekcji.
33,43 g
Złota moneta Kanadyjski Liść Klonu Elizabeth II
Pierwsza moneta na świecie bita z 99,99% złota, to idealny sposób na inwestycję w złoto w niezwykle kunsztownym wydaniu.
Do obiegu weszła w 1979 roku. Bita przez Kanadyjską Mennicę Królewską, jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie najpopularniejszą monetą bulionową z tamtego okresu – złoty Krugerrand.
Awers złotego Kanadyjskiego Liścia Klonu zdobi wizerunek królowej Elżbiety II, wartość nominału oraz rok emisji.
Na rewersie w centrum znajduje się liść klonu, który jest symbolem Kanady. Ponadto znajdują się również oznaczenia próby złota (9999) po obu stronach liścia, napis CANADA, oznaczenie FINE GOLD oraz waga monety 1 OZ OR PUR.
Kanadyjski Liść Klonu z wizerunkiem Elizabeth II stanowi idealny wybór do inwestycji, ze względu na jego kunsztowne wykonanie z czystego złota. Ponadto jakość wykonania jedno uncjowej monety oddaje dwutonowy stempel z narodowym symbolem Kanady, który jednocześnie jest świetnym zabezpieczeniem monety.
31,10 g
Złota moneta Wiedeńscy Filharmonicy 1 oz 2000 Schilling
Nominał znajdujący się na monecie, jest wyłącznie umowny i wprowadzony w celu umożliwienia posługiwania się monetą jako środkiem płatniczym.
Awers monety zdobią najważniejsze instrumenty Filharmonii Wiedeńskiej. Rewers natomiast przedstawia legendarne organy i ponadto: informacje o nominale, wadze oraz dacie emisji.
31,10 g
Złota moneta Krugerrand – 1 uncja złota
Pierwsza moneta bulionowa, w której stopie zawarto złoto o masie 1 uncji. Południowoafrykański Krugerrand po raz pierwszy został wyemitowany w 1967 roku, przez Mennicę Południowej Afryki.
Krugerrand to najbardziej popularna moneta bulionowa, która w aktywnym obrocie rynkowym utrzymuje się po dziś dzień.
Stanowi doskonałą propozycję dla inwestorów, którzy poszukują trwałych, inwestycyjnych złotych monet bulionowych, cieszących się tak nieporównywalnie ogromną płynnością.
Krugerrandy to doskonała opcja dla pasjonatów oraz inwestorów. Czystość monety to aż 22 karaty, natomiast dzięki połączeniu jednej uncji czystego złota z domieszką miedzi, otrzymano monetę, która ma niezwykle wytrzymałą powierzchnię, dzięki czemu jest odporniejsza na zużycie i łatwiej ją transportować.
Czy wiesz, że złoty Krugerrand o masie 1 uncji jest prawnym środkiem płatniczym w Republice Południowej Afryki?
33,95 g
Złota moneta 10 Dolarów Liberty Head
Złota moneta Liberty Head o wartości nominalnej 10 dolarów, bita w 1881 roku. Złote 10 dolarówki zostały zaprojektowane przez Christiana Gobrechta, który był głównym grawerem mennicy US Mint. Inspiracją do stworzenia awersu złotej monety był obraz Benjamina Westa, którego tytuł z łaciny brzmi: „Miłość wszystko zwycięży”. Wizerunek muzy został przedstawiony na awersie monety w diademie opatrzonym inskrypcją ‚Liberty’, natomiast cały wizerunek został otoczony 13 gwiazdami.
Walor symboliczny wizerunku, który znajduje się na awersie złotej 10 dolarówki odnosi się do: zwycięstwa, wolności oraz niezależności.
Rewers monety przyzdabia majestatyczny orzeł bielik, który ma szeroko rozpostarte skrzydła, na piersi umieszczona została tarcza, w szponach trzyma gałąź oliwną oraz strzały.
Złota moneta 10 dolarów, to pierwsza amerykańska złota moneta, którą potocznie nazywano „Eagle”, czyli orzeł. Emisję złotych 10 dolarówek rozpoczęto w 1795 roku. Moneta Liberty Head początkowo ważyła 16,718g. Jej średnica, to 27mm. W masie całkowitej monety znajduje się 0,4838 oz szczerego złota.
16,68 g
Złota moneta Brytyjski Suweren
W XIX wieku złote suwereny stanowiły oficjalny środek płatniczy, a tradycja ta utrzymywana jest po dziś dzień.
Złote suwereny to doskonały sposób lokowania oszczędności. Ich zakup to idealny wybór dla osób, które cenią sobie stabilność i bezpieczeństwo, jakie wynikają z inwestycji w złote monety.
7,98 g
Złota moneta 1000 Szylingów Austriackich
Została wybita i zaprojektowana z okazji 1000-lecia Dynastii Babenbergów w 1976 roku. Jest to jedyna złota obiegowa moneta powojennej Europy. Centrum monety, na jej awersie znajduje się Orzeł, który jest również herbem Austrii. Rewers zdominowany jest przez postać rycerza na koniu na tle Alp.
Monety te, tuż po ich wybiciu, cieszyły się ogromną popularnością, do tego stopnia, że ich nakład został wyczerpany praktycznie w dniu ich emisji 22-go października.