Moneta złota 4 Dukaty Austriackie

Moneta Inwestycyjna 4 dukaty austriackie wykonana ze złota próby 986. Moneta waży 4 razy tyle, co jedno dukatówka. Polecana jako inwestycja. 

Nazwa monety „4 dukaty austriackie” wywodzi się ze średniowiecznej łaciny, w której słowo ducatus miało na niej oznaczać „odnoszący się do księcia (księstwa)”, i pierwotnie określało „monetę księcia” lub „monetę księstwa”. 

Od XIV do XIX wieku austriackie dukaty emitowano w wielu innych krajach europejskich. Data wytłoczona na nich niekoniecznie odpowiada dacie emisji – np. jedno- i czterodukatówki datowane na rok 1915 wybijane są przez mennicę wiedeńską dotychczas. Jest to tzw. „nowe bicie” – czyli późniejsze wybijanie oficjalne złotych monet z datą wcześniejszą niż rok wybicia.

Waga:
13,76g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę

Moneta 1 Dukat Austriacki

Moneta Inwestycyjna 1 dukat austriacki wykonana ze złota próby 986. Złota moneta polecana jako inwestycja. 

Nazwa monety wywodzi się ze średniowiecznej łaciny, w której słowo ducatus miało na niej oznaczać „odnoszący się do księcia (księstwa)”, i pierwotnie określało „monetę księcia” lub „monetę księstwa”. 

Od XIV do XIX wieku dukaty emitowano w wielu innych krajach europejskich. Data wytłoczona na nich niekoniecznie odpowiada dacie emisji – np. jedno- i czterodukatówki datowane na rok 1915 wybijane są przez mennicę wiedeńską dotychczas. Jest to tzw. „nowe bicie” – czyli późniejsze wybijanie oficjalne monet z datą wcześniejszą niż rok wybicia.

 

Waga:
3,442g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę

Złote Amerykańskie 20$ – Podwójny Orzeł

Moneta Inwestycyjna – Amerykańskie 20$, znana jako Podwójny Orzeł (Double Eagle) moneta wykonana ze złota próby 900. Polecana jako inwestycja. 

Monety te powstawały od 1850 roku do 1933 roku, w czasach kalifornijskiej gorączki złota. Podwójny Orzeł (Double Eagle) jest najcięższą monetą, która stanowiła prawny środek płatniczy w Stanach Zjednoczonych. 

Double Eagle jest cennym kawałkiem Amerykańskiej historii. Znajdowała się ona w ścisłym centrum, tworząc niejako serce, amerykańskiego systemu finansowego, zapewniając stabilność monetarną oraz płynność. Ta złota moneta wspomagała promowanie i przede wszystkim kształtowanie tego, co stałoby się największą gospodarką świata. 

Moneta Double Eagle jest wykonana w 21,6 – karatowym złocie, ozdobiona jest symbolami wolności i niezależności. Na awersie Podwójnego Orła widnieje niezwykle urodziwa Lady Liberty, natomiast rewers złotej monety ozdobiony został imponującym orłem znajdującym się w locie. 

 

Jest to niezwykle imponujący kawałek złota, który stanowi cenny dodatek do każdej kolekcji.  

Waga:
33,43g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę

Złoty Krugerrand – 1 uncja złota

Jednouncjowa moneta – Złoty Krugerrand, to pierwsza moneta bulionowa, w której stopie zawarto złoto o masie 1 uncji. Południowoafrykański Krugerrand po raz pierwszy został wyemitowany w 1967 roku, przez Mennicę Południowej Afryki.

Krugerrand to najbardziej popularna złota moneta bulionowa, która w aktywnym obrocie rynkowym utrzymuje się po dziś dzień. 

Stanowi doskonałą propozycję dla inwestorów, którzy poszukują trwałych, inwestycyjnych złotych monet bulionowych, cieszących się tak nieporównywalnie ogromną płynnością. 

Krugerrandy to doskonała opcja dla pasjonatów oraz inwestorów. Czystość monety to aż 22 karaty, natomiast dzięki połączeniu 1 uncji czystego złota z domieszką miedzi, otrzymano monetę o niezwykle wytrzymałej powierzchni, dzięki czemu jest odporniejsza na zużycie i łatwiej ją transportować.

Czy wiesz, że złoty Krugerrand o masie 1 oz (1 uncji) jest prawnym środkiem płatniczym w Republice Południowej Afryki?

Waga:
33,95g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę

Austria - 1000 Szylingów Austriackich

Złota moneta wybita w austriackiej mennicy. 

Moneta została wybita i zaprojektowana z okazji 1000-lecia Dynastii Babenbergów w 1976 roku. Jest to jedyna złota obiegowa moneta powojennej Europy.

W centrum złotej monety, na jej awersie znajduje się Orzeł, który jest również herbem Austrii. Rewers zdominowany jest przez postać rycerza na koniu na tle Alp.

Te złote monety, tuż po ich wybiciu, cieszyły się ogromną popularnością, do tego stopnia, że ich nakład został wyczerpany praktycznie w dniu ich emisji 22 października.

Waga:
13,55g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę

Kanadyjski Liść Klonu Elizabeth II

Kanadyjski Liść Klonu z wizerunkiem Królowej Elżbiety, to pierwsza moneta na świecie bita z 99,99% złota, to idealny sposób na inwestycję w złoto w kunsztownym wydaniu. 

Do obiegu ta złota moneta weszła w 1979 roku. Bita przez Kanadyjską Mennicę Królewską, jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie najpopularniejszą monetą bulionową z tamtego okresu – złoty Krugerrand.

Awers złotego Kanadyjskiego Liścia Klonu zdobi wizerunek królowej Elżbiety II, wartość nominału oraz rok emisji.

Na rewersie złotej monety, w  jej centrum znajduje się liść klonu, który jest symbolem Kanady. Ponadto znajdują się również oznaczenia próby złota (9999) po obu stronach liścia, napis CANADA, oznaczenie FINE GOLD oraz waga monety 1 OZ OR PUR.

 

Kanadyjski Liść Klonu z wizerunkiem Elizabeth II stanowi idealny wybór do inwestycji, ze względu na jego kunsztowne wykonanie z czystego złota. Ponadto  jakość wykonania jedno uncjowej monety oddaje dwutonowy stempel z narodowym symbolem Kanady, który jednocześnie jest świetnym zabezpieczeniem monety.

Waga:
31,10g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę

Złota moneta 10 Dolarów Liberty Head

Złote 10 dolarów z wizerunkiem piękniej muzy to rzadka, piękna, ponad 100 letnia złota moneta. Polecana jako inwestycja, z racji wysokiej zawartości kruszcu. 

Złota moneta Liberty Head o wartości nominalnej 10 dolarów, bita w 1881 roku. Złote 10 dolarówki zostały zaprojektowane przez Christiana Gobrechta, który był głównym grawerem mennicy US Mint. Inspiracją do stworzenia awersu złotej monety był obraz Benjamina Westa, którego tytuł z łaciny brzmi: „Miłość wszystko zwycięży”. Wizerunek muzy został przedstawiony na awersie monety w diademie z inskrypcją ‚Liberty’, natomiast cały wizerunek został otoczony 13 gwiazdami. 

Walor symboliczny wizerunku, który znajduje się na awersie złotej 10 dolarówki odnosi się do: zwycięstwa, wolności oraz niezależności.

Rewers złotej monety przyzdabia majestatyczny orzeł bielik, który ma szeroko rozpostarte skrzydła, na piersi umieszczona została tarcza, w szponach trzyma gałąź oliwną oraz strzały.

Złota moneta 10 dolarów, to pierwsza amerykańska złota moneta, którą potocznie nazywano „Eagle”, czyli orzeł. Emisję złotych 10 dolarówek rozpoczęto w 1795 roku. Moneta Liberty Head początkowo ważyła 16,718g. Jej średnica, to 27mm. W masie całkowitej monety znajduje się 0,4838 oz szczerego złota.

Waga:
16,68g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę

Moneta złota Wiedeńscy Filharmonicy 1 oz 2000 Schilling

Złota moneta nawiązująca do dumy Austrii – Filharmonii Wiedeńskiej. Moneta została zaprojektowana w 1989 roku i od tej pory stała się najpopularniejszą monetą bulionową emitowaną na naszym kontynencie.

Nominał znajdujący się na złotej monecie, jest wyłącznie umowny i wprowadzony w celu umożliwienia posługiwania się monetą jako środkiem płatniczym.

 

Awers monety 2000 Schilling zdobią najważniejsze instrumenty Filharmonii Wiedeńskiej. Rewers monety Wiedeńscy Filharmonicy natomiast przedstawia legendarne organy i ponadto: informacje o nominale, wadze oraz dacie emisji.

Potocznie, ta złota moneta nazywana jest „Filharmonikiem”.

Waga:
31,10g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę

Moneta Złoty Brytyjski Suweren

Brytyjski Suweren, to złota moneta próby 986. Złote suwereny z wizerunkiem Królowej Elżbiety II stanowią część najsłynniejszej i najdłużej emitowanej serii złotych monet brytyjskich. 

W XIX wieku złote suwereny stanowiły oficjalny środek płatniczy, a tradycja ta utrzymywana jest po dziś dzień. 

Złote suwereny to doskonały sposób lokowania oszczędności. Ich zakup to idealny wybór dla osób, które cenią sobie stabilność i bezpieczeństwo, jakie wynikają z inwestycji w złote monety.

Waga:
7,98g

Cena:
zapytaj o dostępność sprzedawcę